22 lipca, 2024

Wyjazd za granicę na ogół kojarzy nam się z wielką przyjemnością. Radość i ekscytacja z takiego wydarzenia nie powinna sprawić o tym, że zapomnimy o bardzo istotnej rzeczy. Mianowicie chodzi tutaj o polisie podróżnej na okres wyjazdu.

Zabezpieczenie dla człowieka

Podczas podróżowania po Europie, a dokładnie po państwach należących do Unii Europejskiej, nie można zapomnieć o tym, że bezpłatnie można wyrobić sobie EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczeniowa przynależy wszystkim osobom, jakie mieszkają w krajach członkowskich. Dokładna procedura jej wyrobienia opisana jest w internecie i wszyscy ze spokojem będą w stanie sobie z nią poradzić. Przy czym, jeżeli podróżujemy już po innych krajach, musimy mieć inną, prywatną polisę ubezpieczeniową. Można je wykupić w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Oferta zawsze zostaje dopasowana do potrzeb klienta.

Zabezpieczenie bagażu

Pamiętajmy o zabezpieczeniu bagażu. Najważniejszy jest człowiek, ale warto mieć również ubezpieczenie dla bagażu, ponieważ nigdy nie możemy być pewni, czy to akurat nie trafi na naszą walizkę. Ubezpieczenie na bagaż obejmuje wszystko – o ile zostanie o tym wspomniane podczas podpisywania umowy. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ktoś ma zamiar przewozić cenny sprzęt technologiczny w swojej walizce. Na takie rzeczy będzie potrzebne dodatkowe ubezpieczenie, abyśmy mogli czuć się pewnie. Ubezpieczenie na bagaż obejmuje nie tylko zniszczenie, ale także zaginięcie, czy też kradzież – również, jeżeli chodzi o rzeczy osobiste. 

Powiązane wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/