18 czerwca, 2024

Wiele firm w obecnych czasach na stanie ma samochody służbowe. Tak jak i dla innych aut, na takie pojazdy również będzie potrzebna polisa ubezpieczeniowa. Wydatki związane z utrzymaniem samochodu można wpisać sobie w koszta. Ale czy warto wziąć ubezpieczenie na firmę? Czy taki fakt jest opłacalny?

Ubezpieczenie na firmę

Tak, w pewnych sytuacjach można pozwolić sobie na wzięcie ubezpieczenia na firmę. Chociaż należy wziąć pod uwagę fakt, że samo prowadzenie działalności gospodarczej, może oznaczać, iż polisa nie zostanie nam udzielona na firmę. Jakie czynniki muszą zostać spełnione, jeżeli chcemy, aby polisa ubezpieczeniowa została partycypowania w kosztach? Samochód musi służyć do celów zarobkowych – np. do przewożenia osób, towarów, itd. Poza tym z pojazdu muszą korzystać również inne osoby, a nie tylko sami właściciele firmy (o ile jest to możliwe). Nie można zapomnieć także o tym, że w samochodzie muszą zostać wpisane dane firmy, a nie prywatnej osoby. O ubezpieczenie na samochód na firmę można postarać się również wtedy, kiedy mamy do czynienia z leasingiem.

Ubezpieczenie dla taksówkarzy

Warto wiedzieć, że w osobny sposób towarzystwa ubezpieczeniowe traktują taksówkarzy. Dla nich przewidziane są zupełnie inne polisy ubezpieczeniowe, które powiązane są także z większym ryzykiem. Tutaj z góry jest wiadome, że pojazdy służą do celów zarobkowych. Do tego taksówka posiada jednego, stałego kierowcę, a historia ubezpieczeniowa w takich przypadkach jest znacznie łatwiejsza do ustalenia. 

 

Inne wpisy:

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/