18 czerwca, 2024

Assistance to takie ubezpieczenie, które może dotyczyć różnych sfer naszego życia, np. podróży na wakacje, zdrowia. To również polisa komunikacyjna, której celem jest zapewnienie niezbędnego wsparcia wszystkim właścicielom pojazdów mechanicznych. Na co można liczyć w ramach usług Assistance?

Podstawowe usługi serwisowe

Assistance to pomocna polisa, ale zawsze należy zapoznać się z dokładnymi usługami, jakie mamy gwarantowane w takim pakiecie usług. W szczególności, jeżeli oferuje on tylko podstawową ochronę. Do takich usług zalicza się:

  • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu do określonej odległości,
  • zapewnienie parkingu,
  • transport kierowcy,
  • wynajem pojazdu zastępczego.

Rozszerzona ochrona Assistance

Jeżeli mamy zazwyczaj dużo podróżować, to warto dowiedzieć się wszystkiego na temat rozszerzonego pakietu Assistance. Podstawowe usługi serwisowe są bardzo okrojone i może się okazać przy którejś sytuacji, że “limit” usług został wyczerpany. Rozszerzone pakiety na ogół są bez limitu. Cena takiego ubezpieczenia jest niewiele większa, a do tego jest w stanie zapewnić kierowcom większy spokój i komfort. Podczas podróży za granicę własnym pojazdem należy dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w takim przypadku. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają tylko i wyłącznie pomoc na terenie Polski lub tylko do określonej odległości kilometrów. Można rozszerzyć pakiet Assistance chociażby na czas podróży za granicę, co w wielu przypadkach okazuje się opłacalne oraz pozwala ochraniać finanse. 

 

Zobacz też:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/