22 lipca, 2024

Polacy coraz chętniej decydują się na podróże zagraniczne. W obecnej chwili granice do prawie wszystkich państw są swobodnie otwarte, więc można zwiedzać każdy zakątek na ziemi. Czy każda z osób podróżujących za granicę myśli o tym, aby wykupić polisę turystyczną?

Ochrona podczas podróży

Jak się okazuje – Polacy są coraz bardziej świadomym narodem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas takich wypadów może dojść do różnych wypadków. Nawet tych z pozoru bardzo niewinnych, jak chociażby skręcenie kostki. Po co podczas urlopu martwić się kosztami leczenia, skoro wszystko może zostać pokryte z polisy ubezpieczeniowej – o ile pomyśleliśmy o tym, aby ją wykupić przed wyjazdem. Na szczęście coraz większa liczba osób o tym pamięta i nawet w dzień wyjazdy decyduje się na jej wykupienie. Dzięki temu zawsze zapewnimy sobie ochronę podczas podróży na zagranicznym wyjeździe służbowym lub wakacyjnym.

Własna polisa turystyczna

Nawet, jeżeli wyjeżdżamy z biurem podróży, warto zakupić samodzielną polisę turystyczną. Tak, do takich wakacji zawsze dorzucane jest dodatkowe ubezpieczenie, ale suma gwarancyjna jest bardzo niska i jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia – może mocno rozczarować. Warto więc pomyśleć o tym, aby zdecydować się na samodzielnie wykupienie polisy podróżnej – w szczególności, że jedna z drugą nie będzie w żaden sposób kolidować. Dzięki temu na wyjeździe poczujemy się znacznie pewniej i nie będziemy musieli przejmować się niczym. Chociaż należy mieć nadzieję, że do żadnych przykrych wydarzeń nie dojdzie. 

Zobacz inne wpisy:

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/