22 lipca, 2024

Kierowca, który jeździ bezkolizyjnie może liczyć na zniżki na polisę za bezszkodową jazdę. Utarło się, że doprowadzając do szkody tracimy wspomniane zniżki. Jednak pojawia się pytanie czy aby na pewno zawsze się tak dzieje? Istnieje kilka sytuacji, w których wysokość składek nie ulegnie zmianie. Jakie to sytuację?

 

Wykupienie dodatkowej ochrony

Dodatkowa ochrona pozwoli na zachowanie obecnych zniżek, mimo ewentualnych wypadków, kolizji, czy szkód. Taka dodatkowa opłata to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, a jednocześnie gwarancja, że w razie szkody nie będziemy się musieli stresować o utratę swoich zniżek. 

Rozszerzenie ubezpieczenia

Najczęściej występującą szkodą jest uszkodzenie opon lub szyb. Właśnie dlatego ubezpieczyciele poszerzają swoje polisy o różnego rodzaju rozszerzenia AC. W momencie tego typu szkody możliwa będzie naprawa bez straty zniżek.

Lojalność w stosunku do ubezpieczyciela

Lojalność w stosunku do ubezpieczyciela wiąże się nie tylko z dodatkowymi usługami i gratisami, ale także z wyjątkowym traktowaniem. W takim wypadku historia szkód może być potraktowana z przymrużeniem oka. 

Klauzule dodatkowe

Poza wspomnianymi dodatkowymi ubezpieczeniami, towarzystwa proponują także klauzule dodatkowe. To rozszerzenia ubezpieczenia o pewne zajścia, podczas eksploatacji pojazdu – m.in. ochrona układów czy felg.

Rodzaj szkody

Niektóre ze szkód są traktowane bardzo indywidualnie. Jeżeli szkoda nie jest spowodowana przez kierowcę, towarzystwa podchodzą ulgowo do kwestii utraty zniżek.

 

Pozostałe wpisy:

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/