18 czerwca, 2024

 

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych (samochodów osobowych, dostawczych, motocykli, itd.) jest nie tylko obowiązkiem, ale także czymś, co ma dać komfort wszystkim osobom kierującym. Co należy wiedzieć o OC, a czego nie będzie chciał nam powiedzieć Ubezpieczyciel?

OC, czyli odpowiedzialność majątkowa

Ubezpieczenie OC chroni właściciela pojazdu przed kosztami, jakie należy ponieść w przypadku wyrządzenia szkody. Uwaga! Szkody nie muszą zostać wykonane przez samego właściciela pojazdu. Kierowcą może być zupełnie inna osoba. Szkody i tak będą pokrywane z OC samochodu. Co jeszcze należy wiedzieć? Szkody nie muszą zostać wyrządzone tylko podczas jazdy, ale także podczas postoju samochodu. OC pokrywa szkody osób, które ucierpiały w danym wypadku – nawet, jeżeli to nasi pasażerowie trafią do szpitala, itd. OC NIE pokrywa szkód samego kierowcy/właściciela pojazdu. Od tego jest ubezpieczenie AC, którego wykup warto przeanalizować. 

Dla kogo ubezpieczenie OC?

O Odpowiedzialności Cywilnej (OC) mówi się najczęściej wtedy, kiedy ma się do czynienia z samochodami osobowymi. Nie można zapomnieć o tym, że także posiadacze ciągników rolniczych, busów, samochodów ciężarowych, również muszą posiadać taką polisę ubezpieczeniową. Wszystkie osoby, które dokonują rejestracji danego pojazdu , polisę OC muszą mieć. Nawet, jeżeli samochód już od roku stoi na parkingu nie używany, ale jest zarejestrowany, to pakiet ubezpieczeniowy OC zawsze powinien posiadać. OC należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. 

 

Powiązane wpisy:

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/